Ebéd előtt maradt egy kis időm, várakozásteli. Szinte kibukott belőlem a Petőfi-vers egy lehetséges parafrázisa.
A rossz jószág
Ej, mi a nyű, tyúkanyócska
fenn hordod a csőrödet.
Azt hiszed, hogy neked dukál
szem-száj minden ingere.
Elfajzottál pimasz nyanya
illegeted magadat.
Úgy véled, hogy téged szolgál
itt ma minden: Ha-ha-ha.
Mutatod a gazdasszonynak,
kit vágjon le vacsira.
Azt a búbost, mert az mindig
csipkedte a társakat.
Ide figyelj, Morzsi kutyi!
Ne ugass le engemet !
Mert megjárod még a végén,
jókor figyelmeztetlek.
Kompromisszumot köss velem,
kutyák fenegyereke,
mert ha nem, hát megbánod azt,
hogy még megemlegeted.
Ne ellenkezz tovább velem,
kössünk békeszerződést.
Én nem csíplek, te nem harapsz,
csóváld csak a farkadat!

Utolsó kommentek