Mickey webnaplója

Véleményem a valóságról, annak egy-egy kiragadott darabkájáról. Főleg irodalomszeretetem, vallásom, kedvelt zenéim, saját élettapasztalataim lenyomatai ezek a rövid írások, amelyeket naponként megfogalmazok. Tehát egyfajta napló, füves könyv, önéletírás, (családi) eseménytár, benyomásaim laza szövésű összegzése mindarról, ami körülvesz. Reményeim szerint fotóimmal tarkítva.

Friss topikok

  • törzsmókus: a középső témán örökké vitatkozni fognak, mert nyilván nem volt *úgy* diktátor, mint hetven éve – ... (2026.05.10. 12:23) Vallomás
  • exbikfic: Kedves Miklós, Isten éltessen minél jobb egészségben! (2025.09.24. 21:01) Majdnem költő lettem
  • exbikfic: Mielőbbi gyógyulást kívánok! (2024.02.14. 22:27) Hamvazószerda
  • exbikfic: Gyors javulást és teljes gyógyulást kívánok! (2022.12.09. 23:35) Covid
  • esperanto: Az ablakon bestírol Azt hiszi a szeme fírol Nem fírol a szeme Bekrepált a spine ez így jobban rímel (2022.08.24. 11:10) Versek így meg úgy

Utolsó kommentek

  • törzsmókus: a középső témán örökké vitatkozni fognak, mert nyilván nem volt *úgy* diktátor, mint hetven éve – azóta változtak (fejlődtek?) a módszerek. a fekete autó például sokkal ritkábban jött őalatta, mint ... (2026.05.10. 12:23) Vallomás
  • exbikfic: Kedves Miklós, Isten éltessen minél jobb egészségben! (2025.09.24. 21:01) Majdnem költő lettem
  • exbikfic: Mielőbbi gyógyulást kívánok! (2024.02.14. 22:27) Hamvazószerda
  • exbikfic: Gyors javulást és teljes gyógyulást kívánok! (2022.12.09. 23:35) Covid
  • esperanto: Az ablakon bestírol Azt hiszi a szeme fírol Nem fírol a szeme Bekrepált a spine ez így jobban rímel (2022.08.24. 11:10) Versek így meg úgy
  • Utolsó 20

2014.06.14. 07:24 emmausz

Foci VB – unokák érkezése

A Foci VB két napja folyik. A közelmúltban agyonlőtt tiltakozók miatt könnyelműen kijelentettem, hogy bojkottálni fogom a sporteseményt. Eddig ezt nem tettem. Igaz, a megnyitó ünnepséget nem láttam, de két meccset igen. Pontosabban másfelet. Menetközben rájöttem, hogy képes-videós összefoglalókkal megúszhatom rövidebben is az események figyelemmel kísérését: Egy-egy gólt megmutatnak, s a végeredményt is leolvashatom a képernyőről. Napi két meccs kb. 4 óra. Marad a kompromisszum: egy-egy összefoglaló és kész. Mivel egy hónapig tart a rendezvénysorozat, nem mindegy, menyi időt szánok rá. Kezd beigazolódni, hogy a FIFA részrehajló módon manipulálja az eseményeket. Egyesek szerint már a sorsolás sem volt makulátlan. A bíráskodások körül is felmerül a részrehajlás gyanúja.
Ma egy hétre kapunk két nagyocska unokát. Ebből többféle következik. Kevesebb időm marad a PC előtt üldögélni, mert elég rendesen meg szokták szállni az uncsik. Ki kell találni, mit szoktak enni, mert nekik az még fontos, fontosabb, mint saját vacakolásom az ebéddel, stb. Mivel hűvös hét ígérkezik, a programot ahhoz kell igazítani.
Lábjegyzet a Lev 19-hez. Parancsok, tiltások. „Legyetek szentek, mert én az Úr, a ti Istenetek szent vagyok; ... Szeresd embertársadat úgy, mint magadat”. Ezeket váltja aprópénzre a többi parancs. Tilos a szombati munka, a bálványimádás, a termés teljes betakarítása, a lopás, a hamis eskü, a kedvezés szegénynek vagy gazdagnak, tilos a munkás kihasználása és kizsákmányolása (sic!), munkabérének visszatartása másnap reggelig. Ne rágalmazz, ne gyűlölködj, ne jósolj, ne varázsolj. Lányodat ne add oda bárkinek, ne foglalkozzatok halott látással. Az idegennel úgy bánjatok, mintha egy volna közületek. Mérlegeitek, mérőeszközeitek legyenek hitelesek. (Ne csaljatok.) Közöm. Mivel „egy i-betű sem veszhet el a törvények közül”, mivel a Mester a törvényt nem megszüntetni, hanem beteljesíteni jött, van itt több ezer év óta tennivaló és bőven. Áll ez a szeretet-főparancs két irányára, a köz- és magánélet tisztaságára, a fukarság, mohóság, ösztönösség, csalás, hazugságok visszaszorítására egyaránt. Közösségileg is, de arra kevesebb a ráhatásunk, és egyénileg is: Kik-ki nézzen csak önmagába. Én is önmagamba nézek.
Az isteni örök törvényeket nem illik, nem is üdvös áthágni, mert akkor a szójátékon alapuló cinikus viccig jutunk: Mindenki a maga feleségével táncoljon, én is a maga feleségével táncolok.    

Szólj hozzá!


A bejegyzés trackback címe:

https://emmausz.blog.hu/api/trackback/id/tr726300515

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása