Párhuzamosan megjegyzi, hogy a fizetésből élők 24%-a minimálbért kap, vagy annyit se. Ez a dolgozók negyed része Magyarországon!
A minimálbér 2008-ban 69 000 ft volt (kb. 330 USD). Ez tehát 828 000 ft-os éves jövedelmet jelent. Nincs értelme kiszámolni, hogy a két szélsőség között hány % különbség van, elég, ha azt mondom, az előző jövedelem 4106-szorosa amannak.
Ekkora különbségek talán az olajsejkségekben fordulnak elő.
Már sejthetőek a jövő évi megszorítások.
Mi ezeknek a célja?
Karinthy is írt reformokról szűk száz éve –- összegezve gondolatait megjegyzi: „Mondja ki a Tanács, hogy, mondjuk, május 21-étől kezdve mindenkinek, mindennap lakhely és illetőség szerint, meghatározott órában jelentkeznie kell az elöljáróságnál, ahol egy nagy pofont kap. Aki nem jelenik meg, elveszti a jogát, utólagos felszólamlások nem vehetők figyelembe.”
Most cifrább a helyzet. Lassan a „megszorítások” a nyakunkat érik – „kötél által”.
Nem lehet ilyen morbid vége egy normális postnak, de vajon hogyan lehet normális postot írni jelen helyzetünkben, melyet GyF erős eufémizmussal trükközések százaival jellemzett, de melyek voltaképpen közönséges csalások voltak és – elég baj ez nekünk – vannak.
Remélem, kiérezhető rövid írásomból, hogy sürgősen rendet kellene teremteni a közéletben, mert a pohárból lassan már maguktól kicsordulnak a packázások.
Utolsó kommentek